Rodinný dom Krivá

Typ projektu:

Projektová dokumentácia

Lokalita:

Krivá

Dátum:

01/2022

Investor:

Súkromná osoba

popis

Rodinný dom je navrhnutý na periférii časti obce Krivá, okres Dolný Kubín. Lokalita výstavby je tichá obklopená oravskou prírodou, ponúka krásne výhľady na okolitú prírodu. Dom je zasadený do svahu, na prekonanie výškových rozdielov pozemku bolo potrebné pri návrhu uvažovať s výstavbou oporných múrov.

Hlavný koncept domu je rozdelený medzi dve podlažia. Prízemie tvoria – denná časť domu obývačka s kuchyňou, technické zázemie domu a dve detské izby. Druhé podlažie ešte dopĺňajú dve väčšie izby a to spálňa a hosťovská izba. Jednoramenné schodisko umiestnené v strede dispozície pôsobí elegantne a otvorene. Dom má dve veľké kúpeľne . Pohľad od cesty pôsobí uzavreto,  zaujímavo tvarovo, kopíruje mierne svahovitý pozemok. Naopak pohľad od zadnej časti domu otvára dispozíciu pomocou veľkých presklení smerom do záhrady.

Konštrukčne je dom riešený ako murovaný so zateplením.  Ako zdroj vykurovania je navrhnuté tepelné čerpadlo vzduch – voda, ďalej majitelia domu uvažujú v budúcnosti s použitím rekuperácie /spätného získavania tepla/, tým pádom dom získava štandardy nízkoenergetického až pasívneho domu.

V prípade záujmu o podobný projekt nám napíšte tu.

Najnovšie projekty si pozrite tu.

 

Zastavaná plocha: 210,8 m2

Úžitková plocha: 241,17 m2