Projekt rodinného domu

Typ projektu:

Projektová dokumentácia

Lokalita:

Vyšný Kubín

Dátum:

03/2024

Investor:

Súkromná osoba

popis

Projekt domu

Umiestnenie domu a dispozícia :

Pozemok domu je prudko svahovitý preto už v prvotnom návrhu sme uvažovali s dvoj, prípadne trojpodlažným domom. Účelom návrhu bolo vytvoriť ,, luxusný, nadčasový, energicky nenáročný,  kubický dom s výhľadom na okolité vrchy. Dom je orientovaný primárne južne, s použitím kvalitných hliníkových okien tak môže využívať slnečné zisky hlavne v prechodných obdobiach a pomôcť tak celkovej energetickej náročnosti domu.
Obytnú časť domu tvorí druhé podlažie. Prvé podlažie slúži ako dvoj-garáž, technické zázemie a práčovňa a sklad bicyklov.  Vstup do domu je umiestnený jasne z prístupovej cesty vedľa garáže. Ďalej pokračuje priestrannou halou, priamym schodiskom a chodbou uprostred dispozície, z ktorej je vstup do ostatných miestností. Otvorená dispozícia umožňuje spojenie kuchyne, jedálne a obývacej miestnosti v jeden priestor. Za domom sa nachádza terasa a záhradka.

Materiálové riešenie a technické vybavenie domu :
Dom je navrhnutý z keramických tehál Heluz so zateplením minerálnou vlnou. Na presklené časti domu je použité izolačné troj-sklo s hliníkovým rámom vo svetlošedom odtieni.
Vykurovanie domu je riešené pomocou tepelného čerpadla vzduch – voda.

V prípade záujmu o cenovú ponuku kliknite sem – cenová ponuka 

spaceman slot
depo 25 bonus 25
slot qris